single.php
baza wiedzy

Poprawa wydajności i ergonomii pracy elektromonterów

Poprawa wydajności i ergonomii pracy elektromonterów wykorzystując stoły lub stelaże monterskie firmy Bulkon

Ergonomia na każdym stanowisku pracy przynosi korzyści. Po pierwsze zapewnia bezpieczną i wygodną pracę, jednocześnie poprawiając wydajność. Zasada ta dotyczy także pracy elektromonterów. Można ją usprawnić poprzez używanie odpowiednich stołów i stelaży monterskich. Są one specjalnie przygotowane, aby ułatwiać pracę i zapewniać wygodną postawę podczas jej wykonywania.

Ergonomia w pracy, czyli jak dostosować stanowisko pracy?

Ergonomiczne stanowisko pracy to takie, które dopasowane jest do rodzaju pracy, czynności wykonywanych podczas niej, ale także do konkretnego pracownika, który ją wykonuje. Niestety ciężko jest dostosować stanowiska pracy, maszyny oraz wyposażenie idealnie do każdego z pracowników. Jest to bardzo trudne, zwłaszcza wtedy, kiedy pracują oni w systemie zmianowym lub regularnie zmieniają stanowiska. W związku z tym należy wyposażyć miejsce pracy w takie produkty, które będą mogły w sposób elastyczny dostosować się do warunków pracy oraz danego pracownika. Warto zatem wybierać stoły i stelaże monterskie, które można regulować, przesuwać itp. Im większa mobilność konstrukcji danego produktu, tym lepiej sprawdzi się ona w roli ergonomicznego miejsca pracy.

Czym są stelaże monterskie?

Stelaże monterskie do szaf sterowniczych to regulowane konstrukcje wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu. Są one przystosowane tak, aby mogło pracować przy nich kilku pracowników jednocześnie. Jest to połączenie miejsca do pracy oraz stelaży na skrzynki. W zależności od rodzaju i wielkości stelaża może on pomieścić różną ilość skrzynek. Co więcej, większość stelaży monterskich dostępnych na rynku jest mobilna. Posiadają one kółka, które na czas pracy można zablokować. Stelaże wykonywane są z różnych materiałów. Firma Bulkon, która ma duże doświadczenie w produkcji podobnych stelaży, swoje produkty wykonuje z wytrzymałych, metalowych elementów oraz systemowych profili aluminiowych. Stelaż monterski umożliwia łatwe zorganizowanie pracy i wygodę dla jego użytkowników.

Czym są stoły monterskie?

Stół monterski jest to konstrukcja przygotowana specjalnie do użytkowania przez osoby, które wymagają od swojego miejsca pracy dostosowania do skomplikowanych czynności manualnych. Wykorzystuje się je m.in. w warsztatach, różnych zakładach produkcyjnych oraz wszędzie tam, gdzie praca wymaga precyzji. Stoły monterskie wykonane są z wysokiej jakości stali. Odpowiednio przygotowana konstrukcja umożliwia pochylenie stołu, co jest bardzo przydatne, jeżeli praca musi być wykonywana na blacie ustawionym pod kątem. W ten sposób elektromonter lub inna osoba użytkująca stół może dostosować go odpowiednio do swoich potrzeb. Stoły monterskie są wyposażone w kółka, które można zablokować po ustawieniu w odpowiednim miejscu. Po odblokowaniu można swobodnie przemieszczać stół. Płyta monterska jest mocowana przy użyciu kształtek oporowych i uchwytów.

Jakie są zalety stołów i stelaży monterskich?

Stoły i stelaże monterskie są chętnie wykorzystywane w różnych przedsiębiorstwach ze względu na szerokie możliwości zastosowania. Oto zalety, które wyróżniają je spośród innych rozwiązań:
– są wytrzymałe, dzięki czemu można je stosować w różnych warunkach oraz przez długi czas,
– konstrukcja dostosowana do potrzeb elektromonterów i innych osób wykonujących precyzyjną pracę,
– możliwość pracy kilku osób jednocześnie,
– możliwość umieszczenia nawet kilkunastu skrzynek na jednym stelażu,
– mobilność produktów połączona z możliwością blokady,
– możliwość regulacji różnych elementów stołów i stelaży, np. kąta nachylenia blatu stołu,
– łatwość instalacji stołu lub stelażu,
– wszechstronne zastosowanie,
– możliwość wykonania produktu na zamówienie dostosowanego do potrzeb klienta.

Dlaczego warto inwestować w ergonomiczne stoły i stelaże?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu niejeden pracodawca mógłby powiedzieć, że ergonomia to zbytek. Na szczęście dziś większość z nich zdaje sobie sprawę, że im stanowisko jest bardziej ergonomiczne, tym pracownik ma większą wydajność i jest dokładniejszy. Wynika to z faktu, że np. niewygodna pozycja może męczyć już po krótkim czasie, przez co pracownik będzie odczuwał dyskomfort, rozpraszał się i wykonywał pracę wolniej. Odpowiednio dostosowane stoły monterskie gwarantują doskonałą organizację pracy poprzez możliwość umieszczenia skrzynek i narzędzi blisko pracownika. Oszczędza to jego czas i energię, a to sprzyja zapobieganiu marnotrawstwu oraz poprawie wydajności.

Gdzie znaleźć ergonomiczne wyposażenie?

Specjalnie przygotowane stoły i stelaże monterskie ma w swojej ofercie firma Bulkon. To produkty tworzone z myślą ergonomii każdego stanowiska prac, na którym będą zastosowane. Wykonane z odpornym materiałów mogą służyć długo, a w razie potrzeby łatwo dostosować je do zmieniających się warunków pracy, np. zwiększenia ilości pracowników, czy też zmiany wykonywanej pracy. Stabilna i przemyślana konstrukcja pozwala dowolnie operować produktem. To właśnie dzięki temu produkty tej marki są tak chętnie wybierane przez elektromonterów. Produkty są dostępne również w ofercie Radiolex.

Dodaj komentarz

X

Aby pobrać ten plik wymagane jest logowanie